11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Komuna e Prizrenit shpall konkurs për 100 bursa për studentë

Komuna e Prizrenit ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për studentët e kësaj komune që studiojnë në universitetet publike.

Numri i bursave që do të ndahen është 100.

Afati i paraqitjes zgjat 15 ditë, prej datës 03.06.2022 e deri më 20.06.2022

Kliko linkun

https://kk.rks-gov.net/prizren/category/konkurset-njoftimet/

Më Shumë

Muradije Muriqi dhe Mejreme Berisha vlerësohen me Çmimin për Vepër Jetësore në fushën e teatrit

Në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve vjetore në fushën e teatrit, shkruan KultPlus. Ministri...

PSD improvizon me tym të zi para objektit të Qeverisë së Kosovës

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka mbajtur fjalim para Qeverisë së Kosovës ku edhe në mënyrë simbolike janë vendosur flamuj të bardhë. Ndërkohë aktivistët e...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit