4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Dy të lënduar nga aksidenti në Rahovec

Nga aksidenti i cili ndodhi më parë në rrugën Mensur Zyberi në Rahovec, kanë mbetur të lënduar dy persona.

Lirije Podrimaj, zëdhënëse e policisë për këtë rajon, tha për Koha.net se patrullat policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes.

“Si pasojë e mos përshtatjes së kushteve të rrugës dhe shpejtësisë së lëvizjes njëri automjet kishte goditur automjetin tjetër në lëvizje me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore ngasësit e dy automjeteve”, thuhet në përgjigjen e saj për Koha.net.

Ajo ka shtuar se të dy personat janë dërguar për trajtim mjekësor ndërsa dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Më Shumë

Borrell e Lajçak sot takim trepalësh me Kurtin e Vuçiqin në Bruksel

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme e Siguri, Jopsep Borrell, sot në Bruksel, në takime të ndara, do të diskutojë me...

Projekti që bëri bashkë nxënësit e “Loyola-Gymnasium” në Prizren, me ata të Shkodrës dhe Tetovës

Projektit „Kids Love Nature“ - „Fëmijët e duan natyrën“, mbështetur nga organizata gjermane GIZ, ka bërë bashkë të premten në Prizren, nxënësit e “Loyola-Gymnasium”,...

Lajmet e Fundit