0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Dyshohet se trafikonte njerëz, arrestohet në Vërmicë gruaja e cila ishte në kërkim nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një grua në Vërmicë e cila sipas policisë dyshohet për veprën penale “Trafikim me qenie njerëzore”.

E njëjta është ndalur në ndalim policor e më pas dërgohet në gjykatë.

“Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore, Prishtinë  lidhur me veprën ‘trafikim me qenie njerëzore’ është arrestuar e kërkuara femër kosovare dhe e njëjta është ndalur në ndalim policor deri në mëngjes dhe më pastaj të dërgohet në Gjykatë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Më Shumë

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

“Vlera e koeficientit prej 125 euro nuk paraqet rritje reale të pagave”

Ish-kryeministri Avdullah Hoti theksuar se një vlerë e koeficientit prej 125 euro i ruan pagat e njëjta në fuqi blerëse, siç kanë qenë në...

Lajmet e Fundit