11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

E diela me mot pranveror, temperaturat pritet të arrijnë 24 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes. /Telegrafi/

Më Shumë

Identiteti kombëtar në veshjet tradicionale: Përparëset në ekspozitën e Prizrenit

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, do të organizojë një ekspozitë me titullin “Përparëset – Kanacat e krahinave etnografike shqiptare”. Ekspozita organizohet për nder...

Nicolo Barella refuzon Manchester Cityn për Interin

Mesfushori i Inter-it, Nicolo Barella do të rinovojë kontratën me zikaltrit, duke refuzuar një ofertë nga Manchester City, thonë raportet nga Italia.27-vjeçari ka qenë...

Lajmet e Fundit