24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

E ngacmoi duke i shkruar mesazhe në rrjetet sociale, arrestohet prizrenasi

Një person është arrestuar në Prizren pasi që i njëjti kishte shqetësuar femrën kosovare duke i shkruar mesazhe në rrjetet sociale.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 22 korrik 2022, derisa i dyshuari është arrestuar dje.

“Më datë 23.07.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili dyshohet se në vazhdimësi e kishte shqetësuar viktimën femër kosovare, duke i shkruar mesazhe nga adresa të ndryshme në rrjete sociale.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Mbyllet suksesshëm edicioni i 21-të i Dokufest-it

Shpallja e fituesve dhe ndarja e çmimeve në Prizren mbylli perden e edicionit të 21-të Dokufest-it, festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të...

Arrestohen dy të mitur për armëmbajtje pa leje në Suharekë

Dy të mitur janë shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit të tyre është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë dhe...

Lajmet e Fundit