3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

E rëndë: Infermierja 28-vjeçare vdes nga koronavirusi

COVID-19 i ka marrë jetën një infermierie shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Viktima është Lindita Alimi vetëm 28-vjeçe dhe lajmi bëhet i ditur nga shoqata e infermierëve të Shqipërisë, të cilët i shprehin ngushëllimet familjes së viktimës.

Postimi i Shoqatës së Infermierëve të Shqipërisë:

Nderron jete ne moshe te re Infermierja Lindita Alimi 28 vjece nga Ker?ova, Maqedonia e Veriut.

E prekur nga covid-19 nuk mundi ta fitonte betejen me armikun vdekjeprures.

Shoqata e Infermiereve te Shqiperise i shpreh ngushellime te perzemerta familjes dhe kolegeve te Lindites.

E rëndë: Infermierja 28-vjeçare vdes nga koronavirusi

Më Shumë

Jasharaj paralajmëron se mund të ketë sërish grevë në janar

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, nuk e ka mohuar se mund të ketë grevë në janar. Një prej zërave më të fuqishëm sindikal, nuk e...

Armë të shumta ilegale: Arrestohen edhe dy persona në Prizren e Skenderaj

Posedimi i armëve ilegale është një dukuri shqetësuese në vendin tonë, pasi që Policia vazhdimisht has në persona të armatosur të cilët cenojnë sigurinë...

Lajmet e Fundit