7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

“EC Ma Ndryshe”, peticion kundër degradimit të Prizrenit

harullah cekuOrganizata Joqeveritare “EC Ma Ndryshe”, do të shpallë të hënën fillimin e peticionit ‘’Qytetarët e Prizrenit kundër degradimit të qytetit”.

Drejtori Ekzekutiv i “Ec Ma Ndryshe”, Harullah Çeku tha se konferenca rreth peticionit do të mbahet në ora 11:00 në sheshin “Shatërvan” në Prizren.

“Në këtë konferencë do të prezentohen kërkesat të cilat i përmban peticioni i cili do t’i drejtohet kryetarit të ardhshëm / kryetares së ardhshme të Komunës së Prizrenit. Ky peticion është edhe një iniciativë e “EC Ma Ndryshe” për të siguruar rend urbanistik në Prizren dhe mbrojtur trashëgiminë kulturore”, tha Çeku./PrizrenPress.com/

Më Shumë

OVL e UÇK-së në Malishevë vendos pllakë përkujtimore në shtëpinë e Isak Krasniqit në Tërpezë

Organizata e Veteranëve të Luftës e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Malishevë në prag të 16-vjetorit të pavarësisë dhe 25 vjetorin e çlirimit...

Punimet në rrugën “De Rada” të Prizrenit, kanë ngjallur reagime te qytetarët

Qytetarët që banojnë në rrugën "De Rada" në Prizren ankohen për pengesat që po u sjell shtrirja e rrjetit të kanalizimit në këtë rrugë.   Sipas...

Lajmet e Fundit