20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

“EC Ma Ndryshe”, sot fillon peticionin kundër degradimit urbanistik të Prizrenit

harullah cekuOrganizata Joqeveritare “EC Ma Ndryshe”, sot fillon peticionin ‘’Qytetarët e Prizrenit kundër degradimit të qytetit”. Drejtori Ekzekutiv i “Ec Ma Ndryshe”, Harullah Çeku tha se konferenca rreth peticionit do të mbahet në ora 11:00 në sheshin “Shatërvan” në Prizren.

“Në këtë konferencë do të prezentohen kërkesat të cilat i përmban peticioni i cili do t’i drejtohet kryetarit të ardhshëm / kryetares së ardhshme të Komunës së Prizrenit. Ky peticion është edhe një iniciativë e “EC Ma Ndryshe” për të siguruar rend urbanistik në Prizren dhe mbrojtur trashëgiminë kulturore”, tha Çeku./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Suhareka planifikon 6 milionë euro për rrugët malore

Turizmi malor jo rrallë shihet si shpëtim ekonomik për shumë familje kosovare. Bjeshkët e vendit tonë ofrojnë resurse të shumta, por ende nuk shfrytëzohen...

Konflikt familjar në Suharekë: Djemtë i dalin në krah nënës së tyre, kapen me babain për ta ndalur dhunën

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në fshatin Studençan të Suharekës. Kryefamiljari dyshohet se pas një fjalosjeje me bashkëshorten e tij e ka...

Lajmet e Fundit