19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Edi Rama takon presidentin e Turqisë, Erdogan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar sot me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në vizitën që po zhvillon në shtetin e Turqisë.

“Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të mëdha të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë” – ka shkruar Rama në Facebook.

Edi Rama po qëndron në Turqi pasi u ftua në hapjen e Lojërave të Solidaritetit Islamik që po mbahen në Konja, e ku po merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare.

Më Shumë

Këngëtari mesazh shqiptarëve: Kërkoj falje që Greqia ju ka lënduar!

Këngëtari grek, Andonis Remos, ka performuar mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve, Tiranë. Pas performacës këngëtar ka mbajtur një fjalim të shkurtër, ku...

63 vjet nga vdekja e Ahmet Zogut – si u bë mbret dhe si iku nga Shqipëria!

Ahmet Zogu u lind në Burgajet të Matit, më 8 tetor 1895. Ishte politikan shqiptar, ministër i Brendshëm (30 janar, 1920 – 14 nëntor,...

Lajmet e Fundit