24.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Edon Muçaj emërohet drejtor i Inspektoratit në Prizren

Edon Muçaj është emëruar drejtor i Drejtorisë së Inspektoratit në Prizren.

Emërimi i tij është bërë sot.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka.

“Edon Muçajn kam emëruar drejtor të ri të Drejtorisë së Inspektoratit”, ka shkruar Haskuka në Facebook, transmeton PrizrenPress.

Ai ka thënë se Edoni i ka të gjitha premisat për ta kryer këtë detyrë me sukses.

Sipas Haskukës, ai ka integritet të lartë moral, është një punëtor i pashoq dhe është i gatshëm që të ballafaqohet me sfidat dhe problemet, si dhe të merr përgjegjësi për të mbrojtjur interesin publik.

“Jam më se i sigurt që së bashku me stafin e Drejtorisë së Inspektorateve, Edoni do të vazhdojë punën e suksesshme të kësaj drejtorie për implementimin e ligjit dhe mbrojtjen e së mirës së qytetarëve”, thotë Haskuka.

Edon Muçaj ka të përfunduar dy fakultete, njërin në drejtimin e Farmacisë dhe tjetrin në atë të Kimisë si dhe është magjistër i shkencave Farmaceutike, e ndërkohë është në përfundim edhe të një magjistrature në drejtimin e mësimdhënies lëndore me specializim në Kimi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit. Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit