12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Erhan Gjakmani nga Prizreni operohet me sukses në Turqi

Erhan Gjakmani, nga Prizreni, 34 vjeçar i cili vuante nga sëmundja e infeksionit në mushkëri, ku një pjesë e mushkërisë kishte filluar ti deformohet ka kaluar me suksese nga një operacion të ndërlikuar.

Mjekët në Kosovë i kishin thënë se infeksioni i tij ka shërim, por për momentin nuk mund të trajtohet në vend dhe shërimi i tij mund të bëhet në qendrat mjekësore Evropiane. Por Erhani gjeti shërim në Turqi.

Përmes një postimi në facebook njëri nga familjarët e tij njoftoi opinionin në lidhje me gjedjen aktuale të tij, ku ai tha se gjendja e Erhanit është mirë.

Ndryshe për Erhanin qytetarët e Prizrenit kishin realizuar disa aksione humanitare./Gazeta e re/

 

K

Më Shumë

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Lajmet e Fundit