3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

EULEX-i nuk u beson mjekëve të QKUK-së

EULEX-kosoveMisioni europain për sundimin e ligjit në Kosovë me letra nuk u beson mjekëve kosovarë QKU’së që ti bëjnë kontrollet e të burgosurve të këtij misioni që trajtohen në këtë institucion.

Koha Ditore shkruan se e ka parë një dokument të EULEX’it që parasheh që të burgosurit të trajtohen edhe nga mjekët e misionit EULEX.

Deri tash, sipas mjekëve, një gjë e tillë nuk po ndodh. Sami Lushtaku, kryetari i Skenderajt për një mandat të tretë, dhe njëherit i burgosur i EULEX’it nën dyshimin që ka kryer krime lufte, po kurohet vetëm nga mjekët kosovarë të QKU’së.

Më Shumë

Drita fiton derbin ndaj Ballkanit, Malisheva sërish mposhti Prishtinën

Gara për titull të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll është bërë edhe më interesante, pasi skuadra e Dritës e ka mposhtur në...

Përkujtohet në 91 vjetorin e vdekjes, poeti e atdhetari Hilë Mosi

Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi sot në 91-vjetorin e ndarjes nga jeta, poetin, shkrimtarin, gazetarin, përkthyesin e atdhetarin Hilë Mosi (1885-1933). Hilë Mosi lindi në Shkodër,...

Lajmet e Fundit