17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Selimi: Jemi Vetëvendosje, s’jemi AAK

RexhepSelimi-vvDeputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, i ka thënë sekretarit të përgjithshëm të AAK-së, Blerim Ramdani, se kjo lëvizje nuk është si Aleanca.

“Nuk i mbështesim PDK-në e as Qeverinë në negociata me Serbinë. Nuk kemi nënkryetar të paguar nga Qeveria si koordinatorë në negociata me Serbinë. Nuk i votojmë Qeverisë ligjet diskriminuese në Kuvend sikur ai i Hoqës dhe i Qendrës Historike të Prizrenit. Nuk i kemi votuar ratifikimet e marrëveshjeve të dëmshme me Serbinë. Nuk kemi asnjë koalicion me PDK-në në asnjë komunë”, ka thënë Selimi për Epokën e re.

Sipas tij, po sikur AAK-ja të ishte si Vetëvendosja, Qeveria e drejtuar nga Hashim Thaçi do t’i takonte të kaluarës.

Selimi ka vlerësuar se Qeveria mund të ndihej komode po sikur të mos ekziston Vetëvendosja.

Më Shumë

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Shkodra kryeqytet, kërkesa e 26 deputetëve në parlamentin e 100 viteve më parë

26 deputetë të kryesuar nga Luigj Gurakuqi, kreu i opozitës dhe peshkopi Fan Noli, nuk e donin Tiranën por Shkodrën si kryeqytetin e tyre. Ky...

Lajmet e Fundit