16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Fatmir Limaj prezanton gruan, tregon momentet më të rënda në jetën e tij (Foto)

Padyshim se secilit nga ne i intereson jeta e një personi që mbanë përgjegjësi publike. Kësaj radhe për ju lexues të dashur kemi zgjedhur që t`ju shpalosim momente nga jeta e njërit prej politikanëve më të votuar në Republikën e Kosovës. Është ky deputeti dhe kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, i cili ekskluzivisht për gazetën “Bota sot”, rrëfen për jetën e tij familjare, bashkëshorten e tij Arlindën, fëmijët dhe madhështinë e të qenit gjysh.

Cilat ishin momentet me te vështira nga ana emocionale qe jeni pasur ne jete?

Fatmiri: Të them të drejtën në jetën time kam pas shumë momente të vështira emocionale si: burgosja dhe vrasja e shokëve të luftës kanë qenë momente shumë të rënda emocionale. Pastaj vdekja e prindërve dhe gruas. Po ashtu akuzat dhe shpifjet e ulëta që më janë bërë që 12 vite natyrisht që të çdo njeri shkakton dhimbje dhe i lutem zotit që askujt në botë mos t’i ndodhin padrejtësitë.

Fatmir Limaj-Arlinda1

Sa ju mungon Fatmiri, kur dihet qe është shume i angazhuar?

Arlinda: Kur ne jemi martuar unë e kam marrë parasysh faktin se natyra e punës së Fatmirit është e tillë dhe se sigurisht do ta ndjej edhe mungesën e tij, por megjithatë përkundër gjithë angazhimeve ne megjithatë gjejmë kohë të mjaftueshme për njëri tjetrin. /Bota Sot/

Më Shumë

Osmani niset për në Turqi për inaugurimin e Erdoganit

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të homologut të saj turk, Recep...

Zyrtare: Liria e Prizrenit mbetet në Superligë, FFK ia refuzon ankesën Ferizajt

Komisioni i Garave të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka refuzuar ankesën e Ferizajt, kësisoj Liria e Prizrenit mbetet në Superligën e Kosovës. Ferizaj...

Lajmet e Fundit