1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Federico Chiesa drejt largimit nga Juventusi

Ekziston një mundësi që gjigantët e Serie A të Juventus-it të shesin anësorin, Federico Chiesa, këtë verë, me italianin që ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re me klubin.

Gazeta italiane “La Stampa”, ka raportuar për situatën e Chiesa-s, i cili më parë ka qenë i lidhur me një mori klubesh në të gjithë Evropën. Është folur gjithashtu për rinovimin e kontratës së tij me Juventus-in, pas ajo aktuale skadon në verën e vitit 2025.

Në fakt, Juve dëshiron t’i japë anësorit një marrëveshje të re, por një faktor kyç përcaktues në bisedime do të jenë pagat. Juve nuk dëshiron të kalojë një shumë të caktuar për lojtarin dhe kjo është arsyeja pse kërkesat e Chiesa-s do të jenë të rëndësishme.

Dhe, nëse një rinovim nuk arrin, një dalje do të bëhet e pashmangshme për anësorin.

26-vjeçari iu bashkua Juventus-it nga Fiorentina në tetorin e 2020, fillimisht në huazim dy-vjeçar dhe më pas bardhezinjtë bënë blerjen e përhershme. Në total, “Zonja e Vjetër” ka paguar rreth 60 milionë euro për italianin.

Vera e ardhshme do të jetë koha ideale që Juventus-i të fitojë një shumë të përafërt me atë që ka shpenzuar për Chiesa-n, nëse ai nuk rinovon kontratën.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit. /Albanianpost.com

Më Shumë

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Rrezarta Shkurta do ju lë pa fjalë me bikini, publikon fotografi me bashkëshortin

Këngëtarja, Rrezarta Shkurta, ka shkuar në pushime në Maldive. Rrezarta nga pushimet e saja, ka publikuar pamje me bashkëshortin e saj. Ajo që bie në sy...

Lajmet e Fundit