2.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Ferdinand kritikon Ronaldon: Nëse do isha trajner, do i thosha të ulej në stol

Legjenda e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand ka kritikuar Cristiano Ronaldos për rolin që bëri pasi u zëvendësua ndaj Young Boys.

Ronaldo shënoi në pjesën e parë ndaj Young Boys, por skuadra zvicerane arriti ta përmbys shifrat.

Pasi u zëvendësua, Ronaldo disa herë u ngrit duke dhënë udhëzime te lojtarët dhe këtë e ka kritikuar ish futbollisti anglez.

“Nëse do isha trajner, duhet të jem i sinqertë, do i thosha të ulej në stol”.

“E kuptoj. Është i pasionuar, dëshiron të fitojë, është i dëshpëruar për fitore dhe nuk mund të ndalet”.

“Nëse kjo nënkupton të ngrihej pranë trajnerit, të jep udhëzime shtesë. Kur është dikush me qëndrimin dhe shtatin e tij në lojë, si mund të debatoni me të?”, u shpreh ai.

Ndërkohë, ndeshja e radhës për Man Unitedin është kundër West Hamit këtë të diele.

Man Utd news: Rio Ferdinand defends Solskjaer's subs in Young Boys loss |  Metro News

Më Shumë

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Lajmet e Fundit