12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Festa kthehet në mort, vret vëllanë pas ditëlindjes

Ngjarja e rëndë e ndodhur dje në Kurbin ka tronditur mbarë opinionin publik.

Policia ka zbardhur edhe detajet e ngjarjes së rëndë ku vëllai vrau vëllanë me kallashnikov.

Afrim Sela vrau vëllanë e tij 33-vjeçar Fabjan Sela pas një debati.

Familja Sela ishte mbledhur për të festuar ditëlindjen e një të afërmi dhe vëllai i madh Afrim Sela nisi një debat me viktimën për shkak të një konflikti të vjetër.

Gjakrat u nxehën shumë pasi dy vëllezërit kishin pirë dhe Fabjan Sela u çua nga tavolina për t’u drejtuar drejt banesë së tij e cila ishte 50 metra larg.

Por autori i vrasjes Afrim Sela e ka ndjekur deri në banesë ku e ka goditur me breshëri plumbash nga të cilat 3 kanë goditur viktimën.

Ai është transportuar në Spitalin e Traumës në Tiranë por ka humbur jetën dy orë pas ngjarjes për shkak të plagëve të rënda.

Policia e ka arrestuar autorine vrasjes në Fushë-Krujë ku ishte fshehur në banesën e djalit të tezes.

Më Shumë

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Lajmet e Fundit