0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Festivali i DJ-ve të Ballkanit në Voskopojë

Piktorja7-12DJ më të mirë të mirë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Greqia janë mbledhur në Voskopojë. Këta artistë janë mbyllur prej ditësh në ambientet e ish bllokut të magazinave të “Tirana Ekspres”, transmeton abcnews. Qëllimi i tyre është realizimi i dekorit shumëngjyrësh për festivalin e DJ-ve të Ballkanit Voskop. Gjithçka e bëjnë në formë vullnetare.

Loja me zjarrin është motiv kryesor i skenografisë.

Kur hedhin bojërat mbi dekorin atë e shoqërojnë me muzikë. Fjoralba Kryemadhi na shpjegon se ngjyrat fosforishente bëjnë diferencën.

Qëllimi i këtij festivali është argëtimi dhe promovimi i turizmit.

Nën këtë dekor befasues që diferencën e bëjnë ngjyrat. Dj më të mirë nga Shqipëria , Kosova, Maqedonia dhe Greqia do të ndezin skenën e Voskopit.

Më Shumë

Ancelotti: Merkatoja e janarit ka përfunduar për Real Madrid-in

Carlo Ancelotti konfirmoi se tregu i transferimeve të Real Madridit është “mbyllur” të dielën, duke thënë se asnjë lojtar nuk do t’i bashkohej ose...

Apeli e kthen në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje aktakuzën për rastin e 17 kg drogë në Prizren. Më 1 qershor 2022, gjatë kontrollit të automjetit...

Lajmet e Fundit