7.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Fillojnë punimet në dy asete të trashëgimisë kulturore në Prizren

Kanë filluar punimet restauruese në dy asete të trashëgimisë kulturore në Prizren. Në shtëpinë e familjes Gashi, apo siç njihet ndryshe Sava Toska dhe në shtëpinë e familjes Koçbashliu.

Të dy shtëpitë gjenden brenda Qendrës Historike të Prizrenit dhe kanë stil arkitektonik shumë të veçantë.

Biznesi “Time Out” në Prizren kërkon një punëtor

MKRS ka njoftuar se po punohet intensivisht që të sigurohet gjendja fizike dhe të rikthehen karakteristikat historike të tyre./KultPlus.com

Më Shumë

Liria e Fushë-Kosova / Pa gola

Dueli i skuadrave që gjenden në zonën e rrezikshme mes Lirisë dhe Fushës Kosovës është mbyllur pa gola. Prizrenasit ndodhen në vendin e fundit me...

Kapet hajni që vodhi në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së në Prizren

Pas një bashkëpunimi të ngushtë të institucioneve të sigurisë, është kapur hajni që kishte vjedhur në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, bëjnë të ditur...

Lajmet e Fundit