10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Fillon dezinsektimi në qytetin e Prizrenit

Ka filluar implementimi i fazës së parë të dezinsektimit të qytetit të Prizrenit dhe zonave periferike, ku synohet eliminimi ose sjellja në kufi të tolerancës epidemiologjike të insekteve fluturuese (sidomos mizat dhe mushkonjat), pengimi i përhapjes së sëmundjeve që përhapen nga këto insekte dhe krijimi i kushteve për një jetë më të rehatshme gjatë stinës së verës.

Komuna ka njoftuar se faza e dytë e këtij procesi realizohet pas 21 ditësh dhe ka qëllim ruajtjen e shëndetit publik.

==============

RENELUAL TAHIRI prezanton kompleksin e ri Luksoz në qendër të qytetit të Prizrenit.
Koncepti arkitektonik nga RENELUAL TAHIRI synon të ofrojë një lloj të ri të “Artit të Jetesës” me banesa Unike, Moderne dhe Cilësore.
Kompleksi vjen me një pozitë të favorshme në rrugën “EKREM REXHA” ku ofron qasje të shpejt në qendrën tregtare “Galeria 200m” dhe “Abi Çarshia 350m”, Qendra Shëndetësore, Spitali, Stacioni i Autobuzëve, Shkolla…
Për më shumë informata na kontaktoni:
Mob: +383 44 128 112
Email: info@renelualtahiri.com
Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe teksti që thotë "S C RT RENELUAL TAHIRI"

Pas 17 vitesh, Milani e mbyll bilancin financiar me fitim

Milan-i rikthehet për të mbyllur bilancin me fitim për herë të parë që nga viti 2006. Të mërkurën, Bordi i Drejtorëve të klubit kuqezi është...

Gati 1.000 persona vdesin nga ethet tropikale në Bangladesh

Gati 1.000 persona kanë vdekur në Bangladesh javëve të fundit, dhe autoritetet kanë thënë se bëhet fjalë për një prej shpërthimeve më të rënda...

Lajmet e Fundit