18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Fillon nesër “Diafest 2013”

Suhareke-diafestFesta e diasporës “Diafesti 2013” e cila do të mbahet për dy ditë me radhë dhe që fillon nesër do të tubojë rreth vetës mijëra bashkatdhetarë dhe qytetarë të cilët do të jenë pjesë e këtij manifestimi.

“Manifestimi qendror do të mbahet në qendër të qytetit të Suharekës, dhe gjatë kësaj kohe do të mbyllet rruga kryesore në këtë pjesë dhe ate nga ora 20 deri në ora 23 e 30 dhe në vend të kësaj do të shfrytëzohet rruga e transitit”, kështu u tha sot në takimin e radhës për koordinim të sigurisë lokale./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vdes pjesëtari i Policisë së Kosovës, Rrustem Palushi

Ka vdekur pjestari i Policisë së Kosovës, Rrustem Palushi. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Sindikata e Policisë së Kosovës, të...

Në 11 komuna u shty afati i regjistrimit të popullsisë edhe për një javë, ASK pritet të njoftojë për planin e veprimit

Në 11 komuna të Kosovës është shtyrë afati i regjistrimit të popullsisë me kërkesë të tyre. Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur...

Lajmet e Fundit