6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Fillon numërimi i votave me postë për Komunën e Dragashit

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar numërtimi i votave nga jashtë Kosovës për komunën e Dragashit, shkruan Gazeta Express.

Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi në një konferencë për media.

“Ju njoftojë se gjatë periudhës të votimit përmes postës që ka filluar më 29 nëntor dhe është mbyllur më 3 dhjetor, KQZ ka pranuar 381 pako të supozuara me fletëvotime dhe gjatë procesit të vlerësimit brenda këtyre pakove rezulton se kanë qenë 696 zarfe të individualizuara me fletëvotime. Pas procesit të vlerësimit dhe verifikimit të tyre, 647 janë aprovuar dhe ato do të numërohen këtu në QNR. Janë refuzuar 49 zarfe për shkak se nuk i kanë plotësuar kriteret ligjore”, ka thënë ai.

Në garë për Dragashin është Behxhet Xheladini i LDK-së dhe Shaban Shabani i PDK-së. /Express/

Më Shumë

Prizren: Nën ndikimin e alkoolit një grua sulmon një burrë në kafiteri

Gjatë ditës së djeshme një burrë në Prizren është sulmuar nga një grua e cila ishte nën ndikimin e alkoolit. Rasti sipas policisë ka ndodhur...

Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me fitore të thellë ndaj Gjilanit

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjilanit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në...

Moti për sot

Lajmet e Fundit