9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Fle për 59 ditë, mjekët në kërkim të kurës

Imaarl Duprey-bukuroshja e fjeturNjë 23 vjeçare, e cila vuan nga një çrregullim tepër i rrallë neurologjik, siç është sindroma Kleine-Levin, ka fjetur për plot 59 ditë.

Gjatë kësaj periudhe ajo ka sjellje të çuditshme ndërsa sillet si fëmijë dhe ha shumë. Imaarl Duprey e cila mund të cilësohet edhe si “Bukuroshja e Fjetur”, fle për gati 59 ditë.

Mjekët bëjnë me dije se të gjithë personat të cilët vuajnë nga ky çregullim, bien në një gjumë të gjatë sa mund të flejnë për ditë me rradhë.

Pacienti ndihet nervoz, sillet në mënyrë fëminore dhe konsumon shumë ushqim. Vajza në fjalë ka arritur edhe të diplomohet në psikologji nga Universiteti Goldsmiths në Londër.

Më Shumë

Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes drejt normalizimit duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

17 vjeçarit në Suharekë i sekuestrohet një pushkë

Një 17-vjeçari në fshatin Sllapuzhan të Suharekës i është gjetur një pushkë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën. Sipas njoftimit, Policia kishte...

Lajmet e Fundit