-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Linda Rama: E vërteta e “sherrit” të Edit me Krastën

Linda Rama-jamais vuLinda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama mohoi dje të ketë pasur një sherr me thyerje gotash mes kreut të qeverisë dhe gazetarit Adi Krasta në një darkë, në një lokal të njohur në kryeqytet.

Duke folur në emisionin “Jamais Vu” të Mustafa Nanos, Linda Rama u shpreh: “Unë kam qenë aty dhe e di ç’ka ndodhur. Jam habitur si është komentuar ajo, sepse aty pati një diskutim, por jo sherr i atyre përmasave që u tha në publik. Ishte një darkë miqsh dhe nuk kishte arsye që të shkonte ashtu. Pati një debat, por jo për role individësh apo mediash të caktuara.

Adi është gazetar, ka mendimin e vet, por nuk është e thënë të mos dëgjojë dhe mendimin e të tjerëve. Mua nuk më ka ndodhur kurrë të ketë një kalim të kufirit etik nga Edi. Debati ishte parimor dhe është çështje tjetër nëse një diskutim bëhet me pasion apo i qetë”, tha mbrëmë Linda Rama në intervistën televizive.

Më Shumë

Deontay Wilder ofrohet të zëvendësojë Fury-n në përballjen me Usyk

Deontay Wilder është gati të ndërhyjë dhe të luftojë me Oleksandr Usyk pasi bisedimet me Tyson Fury dështuan. Pala e Usyk pretendoi se ata u...

Vetura godet një fëmijë në Prizren

Një fëmijë është goditur nga një veturë, e cila është larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe pas trajtimit mjekësor është...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit