4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Foshnjës tetë muajshe indiane i hiqet thonj-prerësi nga fyti pasi e kishte gëlltitur gabimisht

Një thonj prerës i është hequr nga fyti një djali tetë muajsh, pasi e ka gëlltitur aksidentalisht.

Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen dëshpërimisht të heqin gërshërët në lagjen Nashik në Indinë Perëndimore.

Foshnja e vogël gëlltiti një thonj prerës prej 5 cm ndërsa po luante dhe u dërgua menjëherë në spital pasi prindërit e kishin vënë re.

Rrezet X tregojnë prerësin e thonjve 5 cm të gjatë të futur në fytin e djalit, duke i bllokuar pothuajse të gjithë fytin e tij, raporton themirror.

Mjekët e hoqën objektin në një operacion që zgjati një orë dhe fëmija tani po shërohet pas procedurës.

Fëmija kishte luajtur me magnet në çerdhe përpara se t’i merrte në shtëpi. Gjatë disa ditëve, ajo gëlltiti 23 nga magnetët e fortë që i këputën zorrët.

Kirurgu i NHS, i cili kreu një operacion urgjent, tha se magnetët ishin ‘potencialisht fatal’ për djaloshin. /Telegrafi/

Më Shumë

Komuna e Prizrenit shpërndan drunjë për familjet me asistencë sociale

Me vendim të kryetarit të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, sot është bërë shpërndarja e drunjve për ngrohje, për dhjetëra familje të kategorive sociale...

Haxhiu për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët është zhvlerësuar për...

Lajmet e Fundit