16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Neymar u largua nga intervista – pas pyetjes për Kylian Mbappé

Neymar ka shkaktuar një bujë të madhe me përgjigjen e tij ndaj një pyetjeje në lidhje me bashkëlojtarin te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe.

Braziliani startoi në fitoren 3-0 të Brazilit ndaj Ganës të premten, ku ylli i Spurs Richarlison shënoi dy herë dhe Marquinhos ishte gjithashtu në listën e realizatorëve.

Neymar regjistroi dy asistime në fitore, por gjëja kryesore rreth tij erdhi në intervistën pas ndeshjes.

Ish-superylli i Barcelonës pranoi një pyetje nga gazetarët, e që kishte të bënte rreth Mbappes, por  Neymar nuk donte të përgjigjej.

Ai u pyet për marrëdhënien e tij me Mbappen, duke u përgjigjur: “Nuk e kuptoj” në anglisht.

Neymar më pas tha: “Me Kylian?”, para se të psherëtin dhe të shtojë: “Nuk e bëj” – duke u larguar nga mediat dhe duke mos elaboruar më tej.

Mungesa e komenteve nga Neymar vetëm sa do të intensifikojë thashethemet se nuk është gjithçka mirë mes dy yjeve kryesorë të PSG.

Pati raportime për një përçarje mes dy lojtarëve  për një penallti në fitoren 5-2 ndaj Montpellier muajin e kaluar, me Neymar që refuzoi të linte Mbappe të bënte një goditje të dytë nga pika e bardhë.

Neymar i ka pëlqyer një sërë postimesh në mediat sociale kundër Mbappes pas konfrontimit të tyre dhe u pretendua se Sergio Ramos ndërhyri në dhomën e zhveshjes për t’i qetësuar gjërat.

Më Shumë

Kapen pjesë për makineri të rënda në Vërmicë, arrijnë vlerën e afro 8 mijë eurove

Në hyrje të Pikës Kufitare të Kontrollit në Vërmicë ka arritur një veturë e drejtuar nga një shtetas turk.   Në pyetjen e zyrtarit doganor nëse...

“Ec Ma Ndryshe” kërkon që të hetohet rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren

Rrënimi i monumentit të mbrojtur në Prizren ka ngjallur shqetësime dhe kërkesa për hetim penal, duke përfshirë një sërë institucionesh dhe aktorësh. "EC Ma Ndryshe"...

Lajmet e Fundit