14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Foto mahnitëse të superhënës në Prizren

Superhëna, me gjithë madhështinë dhe shkëlqimin e saj, u filmua mbi qytetin e Prizrenit në Kosovë.

Superhëna e parë e këtij viti u shfaq më 9 shkurt, ndërsa pasuan edhe dy më 9 mars dhe 8 prill. Në mbrëmjen e ditës që lidh 6 maj me 7 maj, u shfaq superhëna e fundit e këtij viti.

Ky fenomen qiellor ku orbita e hënës ndodhet shumë afër Tokës, vlerësohet se është parë më qartë pasi për shkak të masave të ndëmarra kundër koronavirusit të ri (COVID-19) është zvogëluar ndotja e ajrit.

Më Shumë

Kurti: Dje u dëshmua se kë kemi përballë në veri|Video

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me një fjalim të publikuar edhe me video në llogarinë e tij në Facebook, për situatën në veri ët...

Prizren, 21 aktakuza kundër 24 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër shtatëdhjetenëntë (79) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit