24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

FotoLajm/ Rruga e dëmtuar në fshatin Gjonaj të Hasit

Në fshatin Gjonaj të Hasit është duke vazhduar ndërtimi i ujësjellësit.

Ky investim ka për qëllim përmirësimin e furnizimit me ujë të pijes për banorët e këtij fshati.

“Deri më tani sipas matjeve është realizuar rreth 70% e punëve të parapara në projekt”, njofton Komuna e Prizrenit.

Banorët e këtij fshati e mirëpresin invetsimet në ujësjellës, mirëpo, janë të shqetësuar me dëmtimin që rruga ka pësuar gjatë punimeve.

Ata i kanë dërguar “PrizrenPress”-it fotografi të gjendjes së rrugës së dëmtuar.

“Po na dëmtohen veturat. Jam detyruar që dy herë me e dërgu veturën tek mjeshtri për shkak rrugës”, tregon një banor i këtij fshati, i cili nuk dëshiron t’i dalë emri në publik.

Ai kërkon nga Komuna që të rregullojnë rrugën që është dëmtuar gjatë punimeve të ujësjellësit.

Më Shumë

Papa Françesku: Lufta e Ukrainës largon vëmendjen nga uria

Papa Françesku ka thënë se lufta në Ukrainë tërhoqi vëmendjen nga problemi i urisë në botë dhe bëri thirrje për ndihmë urgjente ushqimore për...

Arrestohet nënshtetasi holandez pasi sulmoi policët në Malishevë

Është arrestuar në Malishevë një person me nënshtetësi holandeze. Sipas policisë ai kishte urdhër arrest, por se gjatë arrestimit i njëjti ka sulmuar zyrtarët...

Lajmet e Fundit