21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Fytyrat e Dokufest-it

Çdo vit, mijëra persona nga Kosova dhe e mbarë bota mblidhen në Prizren për të ndjekur nga afër Festivalin Ndërkombëtar të Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, DokuFest. Disa vizitorë, nga Kosova dhe vende të ndryshme të botës, treguan për Radion Evropa e Lirë përshtypjet e tyre për Dokufest-in, edicioni i 22-të i së cilit përmbyllet më 12 gusht.

Më Shumë

Kryetari Totaj fillon dëgjimet publike për buxhetin 2025

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nisur seriën e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit të vitit 2025 me një vizitë në fshatin Reqan...

Policia shqiptoi për 24 orë, 1702 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 1702 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Lajmet e Fundit