25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Fytyrat e Dokufest-it

Çdo vit, mijëra persona nga Kosova dhe e mbarë bota mblidhen në Prizren për të ndjekur nga afër Festivalin Ndërkombëtar të Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, DokuFest. Disa vizitorë, nga Kosova dhe vende të ndryshme të botës, treguan për Radion Evropa e Lirë përshtypjet e tyre për Dokufest-in, edicioni i 22-të i së cilit përmbyllet më 12 gusht.

Moti sot me diell dhe vranësira

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Kryeziu: Asociacioni aktual është OJQ, ky i riu ka elemente ekzekutive

Analisti politik, Kadri Kryeziu, ka thënë që Asociacioni i vitit 2013 ka qenë në formë të organizatës joqeveritare, ndërkaq i riu do të jetë...

Lajmet e Fundit