19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Policia prangos 6 persona në Prizren dhe konfiskon 10 armë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren në vazhdën e zbatimit të planit operativ ,,Goditja 2023” po vazhdon në realizimin e detyrave dhe angazhimeve të cilat dalin nga ky plan.

Sipas një njoftimi bëhet e ditur se Policia në Prizren ka rritur numrin e patrullimeve, kontrolleve në lokale, bare nate, kafiteri e lokacione te ndryshme që frekuentohen nga qytetarët.

——————————————————————————————-

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 
RENELUAL TAHIRI

Tutje në njoftim thuhet se nga data 08.08.2023 deri me datën 11.08.2023  janë kontrolluar 1,074  automjete, legjitimuar 1,646 persona, kontrolluar 26 lokale të ndryshme, janë konfiskuar 10 armë të ndryshme, janë arrestuar  6 persona.

Po ashtu sipas njoftimit bëhet e ditur se angazhimet në realizimin detyrave që dalin nga ky plan operativ do të vazhdojnë edhe më tutje.

Më Shumë

Kafka – Shkrimtari i pavdekshëm edhe 100 vjet pas vdekjes

100 vjet më parë, më 3 qershor 1924 ndërroi jetë një nga shkrimtarët më të njohur të hapësirës gjermanofolëse. Në të gjithë botën tregimet...

Kurti vizitoi Parkun e Inovacionit dhe Trajnimit në Prizren

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, dhe ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, vizituan...

Lajmet e Fundit