36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Gatimi shqiptar, vecanërisht Tava e Kosit vlerësohet nga “Saveur”

76382Revista online “Saveur” e specializuar per kuzhinen autentike ka publikuar se fundmi një artikull mbi traditën e gatimit dhe gastronominë e Shqipërisë. Artikulli në formën e një reportazhi tregon se Shqipëria megjithë situatat politike dhe të shkuarën e trazuar është përpjekur gjithnjë të ruaje një traditë të pasur gatimi me ushqime të veçanta e tepër të shijshme.

Sipas revistës gatimi shqiptar është i përbërë nga receta misterioze shpesh të ndikuara nga kuzhina e vendeve fqinje apo ajo turke megjithatë të prekura nga një freksi e ushqimeve , një shije pikante delikate dhe spontanitet i amvisave.

Pavarësisht specialiteteve në zona, më e preferuara, cilëson revista, është Tava e Kosit. Një pjatë e thjeshtë ku përbërja kryesore është kosi, veza dhe mishi i qengjit. Duke shpjeguar gatimin e një tave kosi, revista thekson gjithashtu se qingjat i gjen lehtë në Shqipëri, në stane dhe po kështu dhe kosin, që ëhstë prodhim vendas dhe tepër i përdorur nga shqiptarët.

Më Shumë

Deri në 4 orë pritje në Merdare

Fluksi në disa pika kufitare po vijon edhe në mëngjesin e së dielës, kryesisht në dalje. Në pikëkalimin kufitar në Merdar pritjet në dalje janë...

Parashikimi i motit në Kosovë – IMHK apelon për kujdes ndaj kontaktit direkt me rrezet e diellit në orët e mesditës

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të...

Lajmet e Fundit