11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Zëvendësndihmës sekretari i SHBA-ve sot në Kosovë

Hoyt YeeZëvendësndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-ve, Hoyt Yee sot viziton Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Takimi i tyre do të mbahet në mesditë, ndërkohë sipas njoftimit nuk është paraparë ndonjë deklaratë për media.

Presidentja Jagjhaga po ashtu do të takohet edhe me James Rubin, ish -zëdhënës i Departamentit Amerikan të Shtetit.

Më Shumë

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Vdes aktorja shqiptare, Shirine Morina

Ka vdekur aktorja e njohur e skenës artistike të Kosovës, Shirine Morina. Vdekjen e saj e bëri të ditur, deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci. Ai thotë...

Lajmet e Fundit