9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Gjatë 24 orëve Policia e Kosovës shqiptoi mbi 1 mijë tiketa trafiku

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar gjithsej 33 aksidente trafiku.

Në mesin e këtyre aksidenteve ishte dhe një me fatalitet, 14 me persona të lënduar dhe 18 të tjerë me dëme material.

Përgjatë të njëjtës kohë, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 176 tiketa trafiku.

Duhet përkujtuar se që nga data 15 nëntor të gjithë shoferët kanë për obligim të kenë pajisjet dimërore, në të kundërtën mund të gjobiten

Më Shumë

Totaj shpreh mirënjohje për Luksemburgun që po përkrah Prizrenin në projekte të ndryshme

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur shefin e misionit të Luksemburgut në Kosovë, Eric Dietz, me të cilin ka diskutuar për...

Putin do të arrestohet nëse shkel tokën gjermane

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, do të arrestohet nëse shkel tokën gjermane. Kështu deklaroi ministri gjerman i Drejtësisë, Marco Bushmann. Bushmann tha për “Bild am Sonntag”...

Lajmet e Fundit