5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Gjendet një granatë dore në Samadraxhë të Suharekës, KFOR-i dhe FSK-ja e asgjësojnë

Njësia e deminimit e KFOR-it së bashku me pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë bërë asgjësimin e një granate dorë që është gjetur në Samadraxhë të Suharekës.

Granata është gjetur të enjten derisa nuk raportohet për të lënduar.

“Lidhur me rastin, njësia për deminim e KFOR-it dhe FSK-së ka ndal në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë asgjësimin e granatës së dorës. Nuk raportohet për ndonjë incident”, ka njoftuar Policia.

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Lajmet e Fundit