15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Gjoni Palokaj mposht kundërshtarin për 55 sekonda

Luftëtari shqiptar Gjon Palokaj ka treguar cilësitë e tij në duelin e radhës, duke e mposhtur me nokaut, Sulltan Sulejman.

 

Këtë fitore Palokaj në artet e përziera marciale, e arriti në raundin e dytë dhe atë pas 55 sekondave duke fituar ndaj kundërshtarit nga Afganistani që ishte pa humbje në 4 vjet radhazi.Ky meç u zhvillua në Barclys Center në Londër, ku prezent ishin shumë shqiptarë. Në MMA, Palokaj ka pesë fitore dhe tri humbje.

Gjon Palokaj është më origjinë nga Prizreni, por karierën si sportist e zhvillon në shtetin e Gjermanisë.

Më Shumë

Rizvanolli: 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike gjatë vitit 2022

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka njoftuar se 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike qendrore të Kosovës në vitin 2022. Rizvanolli ka thënë...

Haradinaj: Masakra e Tusuzit, dëshmi e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar 27 të ekzekutuarit shqiptarë nga forcat serbe me 26 maj të vitit...

Lajmet e Fundit