9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Një grua tenton të vetëvritet në Prizren

Një grua ka tentuar t’i jap fund jetës në Prizren.

Ajo është dërguar  në gjendje të rëndë në spital, pasi ka konsumuar një sasi të medikamenteve të ndryshme.

Zyrtarët policorë kanë zbuluar se gruaja që tentoi të bëjë vetëvrasje vuan nga depresioni dhe si pasojë e gjendjes së saj emocionale ka konsumuar medikamentet.
Lidhur me këtë ngjarje, Sinjali mëson se Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit si “Vetëvrasje në tentativë”.

Më Shumë

Kurti: Sakrifica dhe beteja e banorëve të Lubizhdës së Hasit, pjesë e dhimbshme dhe e lavdishme e historisë së popullit tonë

Në 25 vjetorin e rënies së dëshmorëve e martirëve në Lugishtë të Hasit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te varrezat...

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritetet serbe, mbi 300 të bllokuar në kufi

16 kosovarë janë ndaluar nga autoritet serbe në pikën kufitare Kroaci-Serbi. Janë mbi 300 udhëtarë të cilët janë bllokuar në këtë pikë kufitare me...

Lajmet e Fundit