14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Glauk Konjufca kryetari i Kuvendit

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista e Vjosa Osmanit tashmë është në finalizim të ndarjes së posteve qeveritare dhe në legjislativ.

Glauk Konjufcën, pritet të jetë kryetar i Kuvendit, i cili këtë post e kishte “shijuar” për një kohë të shkurtër me 26 dhjetor 2019.

Ndryshe, Kryesia e Kuvendit ka vendosur sot që me 22 mars të konstituohet Kuvendi i ri.

Seanca konstituive kryesohet nga deputeti më i vjetër dhe më i riu.

Në rend dite do të jenë:

1. Formimi i Komisionit per verifikimin e mandateve

2. Betimi i deputetëve

3. Zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit

Më Shumë

Bylbyl Duraku, studenti që u mbijetoi torturave çnjerëzore serbe dhe masakrës së Dubravës

Qemajl Krasniqi  Ish i burgosuri politik, i mbijetuari i masakrës në Burgun e Dubravë, regjimin serb e krahason me atë të luftës së dytë botërore...

Hajnat vjedhin stoli ari në Prizren

Hajnat kanë arritur të vjedhin të gjitha stolitë në një  shtëpi në rrugën  "Haxhi Krasniqi” në Prizren. Ata kanë depërtuar me forcë brenda shtëpisë, duke...

Mona Liza

Lajmet e Fundit