25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Shkelja e masave antiCOVID-19, policia shqipton 434 gjoba brenda një dite

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shqiptimin e gjobave për të gjithë shkelësit e masave antiCOVID-19.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 434 tiketa për mos respektim të masave.

Kujtojmë se në vend gjatë javëve të fundit ka pasur rritje të numrit të rasteve me coronavirus.

Vetëm dje janë shënuar 574 raste të reja me COVID-19, si dhe janë raportuar 13 raste të vdekjes. /Telegrafi/

Më Shumë

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

PSG futet në garë për mbrojtësin e Arsenal-it

Paris Saint-Germain është futur në garë për transferimin e mbrojtësin të Arsenal-it, William Saliba-n. Qendërmbrojtësi francez ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm në...

Lajmet e Fundit