13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Grumbull i madh i njerëzve para postës në Prizren (FOTO)

Një grumbull i madh i njerëzve janë mbledhur para postës në Prizren, duke shkelur masat e Qeverisë për parandalim të përhapjes së COVID-19.

Në disa fotografi vërehet një numër i madh i njerëzve që presin me rend për të marrë shërbime në Postë, duke rrezikuar shëndetin publik.

Me vendim të Qeverisë është i ndaluar grumbullimi i qytetarëve më shumë se pesë persona në sheshe publike, si dhe janë ndaluar tubimet publike, përfshirë edhe ahengjet familjare private.

Më Shumë

Ronaldo i propozon për martesë ish-banores së BB VIP

Jori Delli dhe Ronaldo Sharka kanë udhëtuar së fundmi drejt Turqisë, ku herë pas here postojnë në rrjetet sociale foto apo video së bashku. Ditën...

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira

Sot do të mbajë mot i paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira. Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat do të lëvizin ndërmjet 10-25 gradë Celsius.

Lajmet e Fundit