16.8 C
Prizren
E premte, 29 Shtator, 2023

Hajdari për rritjen e çmimeve: Po analizojmë se cilën masë do ta marrim

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka thënë se po shqyrtohet mundësia që edhe produkteve bazë t’u vihet çmimi tavan njejtë siç ndodhi me derivatet e naftës.

Ajo ka thënë se janë dy grupe punues, ku njëri nga ta është formuar tani e që i hap rrugë anës ligjore për vendime rreth rritjes së çmimeve.

“Siç ju njoftova pas koncept-dokumentit ne tani e kemi krijuar grupin e dytë punues për masën e dytë ligjore për produktet eseciale. Grupi do të analizojë se cilën masë do ta marrim, a do të shkojmë me çmim tavan apo do ta zvogëlojmë marzhën dhe kjo shumë shpejt do të vendoset.

79 vjet nga vdekja e Petro Poga, një nga figurat e rëndësishme të Rilindjes Kombëtare Shqiptare

Përkujtojmë sot më 27 shtator 1944 ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare...

Kurti: Grupi i armatosur me skenar për gjakderdhje në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës tha se grupi i armatosur ka pasur armatim në vlerë mbi pesë...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit