22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Hajdari për rritjen e çmimeve: Po analizojmë se cilën masë do ta marrim

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka thënë se po shqyrtohet mundësia që edhe produkteve bazë t’u vihet çmimi tavan njejtë siç ndodhi me derivatet e naftës.

Ajo ka thënë se janë dy grupe punues, ku njëri nga ta është formuar tani e që i hap rrugë anës ligjore për vendime rreth rritjes së çmimeve.

“Siç ju njoftova pas koncept-dokumentit ne tani e kemi krijuar grupin e dytë punues për masën e dytë ligjore për produktet eseciale. Grupi do të analizojë se cilën masë do ta marrim, a do të shkojmë me çmim tavan apo do ta zvogëlojmë marzhën dhe kjo shumë shpejt do të vendoset.

Më Shumë

Kurti: Veprimet e strukturave kriminale në veri, po cenojnë rëndë sigurinë në Kosovë

Kryeminsitri Albin Kurti ka takuar komandantin e Forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR), Gjeneral Major Ferenc Kajári. Siç njofton Qeveria, në takim u ritheksua...

Bardhi dhe Alketa vijnë me “Mi amor”

Artistët e njohur shqiptarë, Bardhi dhe Alketa, kanë prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. “Mi amor” mban titullin kënga, të cilën e ka shoqëruar...

Lajmet e Fundit