14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Hajnat vjedhin 10 mijë euro në një shtëpi në Prizren

para 20Hajnat kanë arritur që në një shtëpi në Prizren të vjedhin 10 mijë euro. Zëdhënësi i PK-së, Hazir Berisha tha se rasti ka ndodhur në rrygën “Gucia” në Prizren.

“Në një shtëpi private në rrugën “Gucia” ka ndodhur një vjedhje e rëndë. Sipas informatave që ia ka dhënë policisë pronari i shtëpisë thuhet se dikush ka hyrë në shtëpi dhe nga aty ka vjedhur para të gatshme rreh 10.000 euro”.

“Policia ka kryer hetime në vendin e ngjarjes mirëpo ende nuk dihet kush është autori i kësaj vjedhje”.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren u bënë thirrje qytetarëve që të jenë më të kujdesshëm me kursimet e tyre dhe gjësendet e vlefshme siç janë stolitë e ndryshme të arta.

Më Shumë

“Nuk kemi shenja të të pagjeturve”, në Rahovec përkujtohen masakrat e regjimit serb një ditë pas hyrjes së NATO-s

Rahoveci ka shënuar sot përvjetorin e masakrave të ndodhura në disa fshatra të saj. Në Brestoc në 24-vjetorin e tyre, u kujtuan 5 dëshmorët...

Shoferit të Rihannas ia vjedhin veturën

Shtëpia e Rihannas duket se nuk do të ndalet së qenuri cak i hajdutëve. Sipas burimeve të TMZ, shoferit të Ririt, i është vjedhur vetura,...

Enigmë

Lajmet e Fundit