16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Konkurs për 27 vende të lira për mësimdhënës

Nexhat cocaj DKADrejtoria e Arsimit në Prizren ka hapur konkurs për 27 vende të lira për mësimdhënës.

Drejtori Nexhat Çoçaj tha se konkursi është hapur vetëp për ato vende, që nuk plotësohen me mësimdhënës të klasave 13-të.

“Konkursi është shpallë vetëm për ato vende që nuk plotësohen me mësimdhënës të klasave të 13-të. Janë shuar 42 klasa dhe rreth 60 vende pune”, ka thënë Çoçaj për Koha Ditore.Sipas tij, asnjë mësimdhënës i klasave 13-të nuk do të mbesin pa punë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit