9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Konfiskohen tri pistoleta në rajonin e Prizrenit

ArmaTri pistoleta janë konfiskuar nga Policia e Kosovës.Zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha tha se rastet janë proceduar në Prokurori.
“Policia e Malishevës, në vazhdën e hetimit të një rasti kishte shkuar në fshatin Novoselë të Malishevës për të biseduar me një qytetar dhe pasi i njëjti ishte gjetur, policët kishin vërejtur se i dyshuari posedonte një armë në brez”.

“Menjëherë i dyshuari është arrestuar, ndërsa arma e llojit pistoletë me pesë fishekë në karikator është sekuestruar”.

“Lidhur me rrjedhën e rastit është informuar prokurori, i cili ka sugjeruar që poseduesi i armës të lirohet pas procedurave intervistuese, ndërsa provat materiale dhe shkresat e lëndës t’i kalojnë Prokurorisë sipas procedurës së rregullt”.

Sipas tij, po ashtu edhe në Prizren janë sekuestruar dy pistoleta
“Rasti i parë ka të bëjë me sigurimin e një informacioni, i cili ka rezultuar me konfiskimin e një pistolete tek një i dyshuar, ndërsa rasti i dytë ka të bëjë me të shtëna në dasmë”.

“Për të dyja rastet është informuar prokurori i shtetit i cili ka sugjeruar që shkresat e lëndës dhe provat materiale t’i kalojnë prokurorisë sipas procedurës së rregullt”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

AAK-ja mbështet “Marshin për Drejtësi” në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se e mbështesin marshin për drejtësi që organizohet këtë të...

Lajmet e Fundit