11.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Hajnat vjedhin dy pushkë dhe një pistoletë në Gjonaj të Hasit

Dy pushkë të gjata dhe një pistoletë janë vjedhur në fshatin Gjonaj të Hasit.

Policia është duke hetuar rastin.

Raporti i policisë

VJEDHJE E RËNDË
Fsh. Gjonaj-Has, Prizren 04.12.2021-18:55. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se , person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë shtëpisë së tij dhe nga aty kishin vjedhur dy pushkë të gjata , një pistoletë ( për të cilat i kishte lejet përkatëse) dhe një sasi stoli ari. Rasti vazhdon të hetohet

 

Më Shumë

Arrin në mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi 

Numri i të vdekurve nga tërmetet që goditën Turqinë jugore muajin e kaluar është rritur në 50 mijë e 96 viktima, sipas Agjencisë për...

Arrestohen dy persona në Prizren, penguan policët në detyrë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi që dyshohen se kanë penguar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrave. Rr. Traziti i Ri,...

Lajmet e Fundit