20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Haradinaj Kurtit: Ke thënë ‘shko Hashim’ dhe ta deshi fatin që të shkojë atje ku deshe ti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka cituar fjalët e kryeministri Albin Kurti, i cili sa ishte në opozitë kërkonte që ,Hashim Thaçi, të largohej nga politika.

Të njëjtën ia kërkoi edhe vetë Kurtit, por siç tha jo atje ku është për momentin.

“Ke thënë në këtë foltore ‘shko Hashim’ dhe ta deshi fatin që të shkojë atje ku deshe ti, por unë po të them shko Albin por jo atje ku janë ata, veçse shko diku”, tha Haradinaj.

Më Shumë

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

Prizrenasit festojnë për fitoren e Erdoganit (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, e ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale të vendit. E ky lajm duket se i ka gëzuar disa qytetarë...

Lajmet e Fundit