19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Haradinaj Kurtit: Ke thënë ‘shko Hashim’ dhe ta deshi fatin që të shkojë atje ku deshe ti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka cituar fjalët e kryeministri Albin Kurti, i cili sa ishte në opozitë kërkonte që ,Hashim Thaçi, të largohej nga politika.

Të njëjtën ia kërkoi edhe vetë Kurtit, por siç tha jo atje ku është për momentin.

“Ke thënë në këtë foltore ‘shko Hashim’ dhe ta deshi fatin që të shkojë atje ku deshe ti, por unë po të them shko Albin por jo atje ku janë ata, veçse shko diku”, tha Haradinaj.

Më Shumë

Lajmet e Fundit