21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Haradinaj tregon çfarë u bisedua dje në Bruksel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj pas vizitës që ka zhvilluar në Bruksel tha se në çdo pjesë të takimeve ka dominuar çështja e liberalizimit të vizave dhe statusit të kandidatit për Kosovën.

Haradinaj në një konferencë për media tha se në takime është biseduar për të arriturat dhe qëndrimet e Kosovës drejtë Integrimeve Evropiane.

Sa i përket liberalizimit të vizave Haradinaj theksoi se është shkaktuar vonesë për Kosovën. Si dhe tutje tregoi se arsyeja pse disa takime zgjatën më shumë ishte se disa prej temave u diskutuan në mënyrë përmbajtjesore dhe morën më shumë kohë.

“Takimi i këshillit të MSA-së i dyti më radhë është mbajtur dje, është takimi i parë bilateral me Mogherinin dhe një takim i përbashkët i mbyllur me Mogherinin dhe komisionarin Han”- tha Haradinaj.

Hajnat vjedhin para në një lokal të Korishës së Prizrenit

Një lokal ka qenë cak i hajnave në fshatin Korishë të Prizrenit. Pronari i lokalit ka deklaruar në polici se hajnat kanë arritur të vjedhin...

Sot ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë...

Lajmet e Fundit