29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Hatim Baxhaku e Xhavit Ukaj, betohen në Kuvendin e Kosovës

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se janë zëvendësuar deputetët e Republikës së Kosovës, raporton Gazeta Express.

Deputeti Enver Haliti nga Lëvizja Vetëvendosje zëvendëson Albin Kurtin, që është zgjedhur kryeministër.

Deputeti Arban Hyseni nga LV-ja zëvendëson Glauk Konjufcën.

Arta Bajraliu nga LV-ja, Albulena Haxhiun.

Kujtim Haziri gna LV-ja, e zëvendëson Arben Vitia.

Deputeti Eman Rrahmani nga LV-ja e zëvendëson Haki Abazin.

Deputeti Hatim Baxhaku e zëvendëson Anton Qunin.

Deputeti Fidan Rekaliu e zëvendëson Lumir Abdixhikun.

Deputeti Xhavit Uka e zëvendëson Avdullah Hotin.

Deputetja Besa Gaxherri e zëvendëson Hykmete Bajramin.

Deputeti Shkumbin Gashi e zëvendëson Besian Mustafa.

Deputetja Zikreta Halili e zëvendëson Emilia Rexhepi.

Deputeti Gazmend Abrashi e zëvendëson Ramush Haradinaj.

Deputetët e rinj e kanë dhënë betimin, pasi që është lexuar teksti nga kryeparlamentarja.

Konkurs për çmimin letrar mbarëkombëtar “At Gjergj Fishta”

Bashkia Lezhë, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës dhe Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit, nën kujdesin e veçantë të kryetarit të bashkisë Lezhë,...

Moti me vranësira dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me vranësira dhe intervale me diell. “Vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende -vende të sjellin...

Lajmet e Fundit