16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Heshtje e trishtë

Gëzim Ajgeraj 
Përtej dritareve të fjalës
Po bie shi
Vjeshtat e mendimit
Kanë zënë inat me stinët
Asgjë e bukur s’pikoi
Mbi çatinë e kohës
Udhët numërojnë në vend
Numërojnë dhe motet
Me se ta nusërojmë fjalën
Në këtë amulli alpike
Muza na fshihet plot zemërim
Dhe ikën përtej mbathcave të kthimeve

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit