16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Hoti viziton Hardh Fest, e vlerëson si ngjarje unike (FOTO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar festivalin Hardh Fest të cilin e ka vlerësuar si ngjarje unike.

Hoti ka thënë se kjo ngjarje e nisur nga presidenti Rugova është brenduar edhe falë organizatorëve të cilët i ka quajtur kreativ.

Tutje, Hoti ka thënë se ky është vetëm fillimi i cili do ta dërgojë Rahovecin në organizimin e një panairi ndërkomëtar të verës.

Këtu keni statusin e plotë:

“Ju ftoj ta vizitoni Hardh Festin për të shijuar verën dhe mikëpritjen e prodhuesve të verës në Rahovec, si dhe muzikë të mirë në mbrëmje.

E nisur nga Presidenti Rugova, kjo ngjarje unike në Kosovë tani është brenduar falë organizatorëve, të cilët me kreativitet kanë përgatitur program shumë të pasur.

Besoj se ky është vetëm fillimi drejt një panairi ndërkombëtar të verës”, ka shkruar Hoti në llogarinë e tij në Facebook.

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për ngjarjet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se sulmi terrorist mbi Policinë e Kosovës është pjesë e skenarit të...

Presidentja Osmani ndërpret vizitën zyrtare në New York

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën zyrtare në New York, si rrjedhojë e ngjarjeve të fundit në veri. Osmani ishte në vizitë...

Lajmet e Fundit