10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

ISIS i pret kokën gazetarit amerikan

1133333Një gazetar amerikan është ekzekutuar nga rebelët e ISIS, duke i dërguar kështu mesazh Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gazetari James Wright Foley ishte i raportuar si i zhdukur që nga 22 nëntori i vitit 2012 dhe së fundi ishte parë duke raportuar nga Siria.

ISIS – që tashmë ka marrë nën kontroll një pjesë të madhe të Sirisë dhe Irakut – ka postuar fotografi dhe video për ta dëshmuar aktin e tyre barbar.

Ekzekutuesi i maskuar, në videon makabre që është shpëndarë, flet në anglishte me aksent britanik, ku thotë se kjo vrasje ndodh si përgjigje ndaj sulmeve të urdhëruara nga Presidenti i SHBA’ve, Barack Obama, ndaj ISIS, 12 ditë më parë.

Leao ëndërron fitimin e Ligës së Kampionëve me Milanin

Rafael Leao vazhdon të jetë lojtari kryesor i Milanit dhe këtë ai e dëshmoi edhe në fundjavë. Sulmuesi portugez realizoi një gol të bukur të...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren. Ata kanë qenë të kërkuar nga organet e drejtësisë. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan...

Lajmet e Fundit